Přeskočit na obsah
Domů » Terapie

Terapie

Terapie v našem studiu probíhá formou individuální terapie nebo skupinových lekcí po dohodě na tereza@blissyoga.cz  

Fyzioterapie individuální

Fyzioterapie je terapie funkčních poruch pohybového systému. U nás ve studiu je k terapii je využíván aktivní pohyb, pasivní pohyb, manuální terapie ( techniky měkkých tkání – TMT ), Kineziotape.

Jak Vám mohu pomoci?

Mohu Vám pomoci od bolesti zad, bolesti krční páteře, bolesti hlavy a od bolesti kloubů, svalů, a jejich úponů. Se cvičením po operaci a to nejen pohybového aparátu, s rekondicí po porodu ( např. rozestup –  diastáza břišních svalů ), se cvičením na posílení svalstva pánevního dna, inkontinencí u žen či přípravou na těhotenství metodou Ludmily Mojžíšové. S návratem do kondice, regenerace po úrazech či jiných onemocněních.

Bolesti pohybového aparátu jsou často následkem nesprávných pohybových návyků, důsledkem nesprávného stání, sezení u počítače, zvedání břemen. Bolesti hlavy mohou být způsobeny opět problémy s krční páteří.

Feldenkrais® skupina, Feldenkrais® individuální

Účastníci skupinové lekce Feldenkraiovy metody leží většinou na podložce (na zádech, na boku, na břiše), případně se lekce odehrává ve stoje nebo vsedě. Lektor dává pokyny slovně. Všechny pohyby jsou prováděny pomalu a v malém rozsahu. Důraz je kladen na vlastní prožívání a zkoumání pohybových možností. Na lekci si vezměte pohodlné, teplé oblečení a ponožky.

Individuální lekce se odehrává převážně vleže na lehátku a je přizpůsobena individuálním potřebám klienta. Terapeut jemným způsobem pohybuje vaším tělem a zkoumá vaše pohybové uspořádání a vaše návyky. Pohyby a doteky vám umožní vnímat tělo a hledat nové, funkční možnosti. U nás ve studiu vede lekce Feldenkrais lektorka Pavla.