Přeskočit na obsah
Domů » Terapie

Terapie

Terapie v našem studiu probíhá formou skupinových lekcí, nebo po dohodě na tereza@blissyoga.cz formou individuálních lekcí. Před lekcí je nutné informovat lektora o svém zdravotním a psychickém stavu. 

Lekce jsou otevřené i pro klienty bez zdravotních problémů. Jsou vhodné jako prevence obtíží, kompenzace jiných sportovních aktivit a sedavého zaměstnání.

Fyzioterapie

Fyzioterapie je terapie funkčních poruch pohybového systému. U nás ve studiu je k terapii je využíván aktivní pohyb, pasivní pohyb, manuální terapie ( techniky měkkých tkání – TMT ), Kineziotape.

Jak Vám můžeme pomoci?

Můžeme Vám pomoci od bolesti zad, bolesti krční páteře, bolesti hlavy a od bolesti kloubů, svalů, a jejich úponů. Se cvičením po operaci a to nejen pohybového aparátu, s rekondicí po porodu ( např. rozestup –  diastáza břišních svalů ), se cvičením na posílení svalstva pánevního dna, inkontinencí u žen či přípravou na těhotenství metodou Ludmily Mojžíšové. S návratem do kondice, regenerace po úrazech či jiných onemocněních.

Bolesti pohybového aparátu jsou často následkem nesprávných pohybových návyků, důsledkem nesprávného stání, sezení u počítače, zvedání břemen. Bolesti hlavy mohou být způsobeny opět problémy s krční páteří.

U náš ve studiu se můžete objednat individuální terapii k fyzioterapeutce Tereze, nebo Veronice. Tereza se zabývá především správně vedeným aktivním pohybem, využívá moderní fyzioterapie a cvičení jógových pozic. Veronika je specialista SPS metody a zaměřuje především na léčbu bolesti zad.

Metoda SPS = SM systém = spirální stabilizace páteře skupinová, individuální

Medota SPS je komplexní metoda cvičení pro prevenci i léčbu poruch páteře. Autorem metody je český lékař MUDr. Richard Smíšek. Metoda SPS je vhodná pro klienty s bolestmi bederní, hrudní i krční páteře, u pacientů s výhřezem ploténky, s vadným držením těla a u skolióz.

Metodu také využívají mnozí sportovci a to včetně vrcholových. Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro ženy i muže, těhotné ženy i  děti. U nás ve studiu vede lekce SPS metody fyzioterapeutka Veronika.

FyzioYoga skupinová, individuální

Terapeutická lekce jógy probíhá v maximální počtu sedmi klientů pod vedením fyzioterapeuta – lektora jógy. Lekce využívá tradičních jógových pozic a  prvků moderní fyzioterapie. Lekce je vedena v pomalém tempu s důrazem na individuální potřeby ( např. pohybové omezení ) klientů a s důrazem na správně provedený pohyb.

V lekci se používají rehabilitační a jógové pomůcky ( židle, popruhy, míče….. ).

Individuální lekce jsou vhodné pro klienty po úrazech, operacích a jiných zdravotních obtížích. Je přizpůsobena dané diagnóze nebo pohybovému omezení klienta. Individuální lekce je vhodná i pro těhotné a ženy po porodu. U nás ve studiu vede lekce Terapeutické jógy fyzioterapeutka a lektorka jógy Tereza.

Feldenkrais® skupina, Feldenkrais® individuální

Účastníci skupinové lekce Feldenkraiovy metody leží většinou na podložce (na zádech, na boku, na břiše), případně se lekce odehrává ve stoje nebo vsedě. Lektor dává pokyny slovně. Všechny pohyby jsou prováděny pomalu a v malém rozsahu. Důraz je kladen na vlastní prožívání a zkoumání pohybových možností. Na lekci si vezměte pohodlné, teplé oblečení a ponožky.

Individuální lekce se odehrává převážně vleže na lehátku a je přizpůsobena individuálním potřebám klienta. Terapeut jemným způsobem pohybuje vaším tělem a zkoumá vaše pohybové uspořádání a vaše návyky. Pohyby a doteky vám umožní vnímat tělo a hledat nové, funkční možnosti. U nás ve studiu vede lekce Feldenkrais lektorka Pavla.