Přeskočit na obsah
Domů » Pavla Procházková

Pavla Procházková

Pavla Procházková

O mně:

Po kariéře v bankovnictví, personalistice a čase věnované rodině jsem hledala nové uplatnění. Když jsem se seznámila s Feldenkraisovou® metodou, byla jsem okamžitě nadšená širokým rozsahem jejího využití a fascinujícími nálezy a teorií, které za touto metodou stojí. Líbí se mi, že metoda respektuje pohybové možnosti každého klienta a snaží se šetrným způsobem vzbudit a prohloubit cit pro vlastní tělo a radost z pohybu. Feldenkraisovu® metodu jsem vystudovala v německém Heidelbergu. V roce 2018 jsem získala oprávnění vyučovat skupinové lekce, které se nazývají Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement® – ATM). Od té doby učím dospělé všech věkových kategorií a dospívající. V roce 2020 jsem ukončila čtyřletý výcvik a získala oprávnění k individuálním lekcím, nazývaným„Funkční integrace“. Nabízím lekce v češtině, angličtině a němčině.

Mé lekce:

Feldenkrais® – skupinové lekce, Feldenkrais® – individuální lekce

Skupinové lekce

Feldenkraisova® metoda nabízí skupinové cvičení, které je vhodné pro lidi jakéhokoliv věku. Zvyšuje pohyblivost, koordinaci a funkčnost těla. Navozuje pocit lehkosti v pohybech.

Umožní vám lepší vnímání svého těla a rozšíření vašich pohybových možností. Ať už je omezilo sedavé zaměstnání, zranění v minulosti, nebo vaše staré návyky. Každý může cviky provádět a prozkoumat podle svých vlastních možností. Lekce je otevřena jak lidem, kteří nemají zkušenosti s výukou tělesného pohybu, tak i lidem s chronickou bolestí nebo lidem, kteří chtějí zvýšit efektivitu svých pohybů, když dělají jiné druhy sportu.

Individuální lekce

Lekce se odehrává převážně vleže na lehátku a je přizpůsobena individuálním potřebám klienta. Jemným způsobem pohybuji s vaším tělem a zkoumám vaše pohybové uspořádání a vaše návyky. Pohyby a doteky vám umožní vnímat tělo a hledat nové, funkční možnosti.

Kvalifikace:

2020: Mezinárodní akreditace jako Feldenkrais® Practitioner, Feldenkrais Training

Program, Heidelberg/Německo (Feldenkrais-Zentrum Heidelberg)

2018: Mezinárodní akreditace pro vedení skupinových lekcí Feldenkraisovy® metody

2015: výcvik v koučování (QED Group a.s.), ACSTH Certificate

2014: Lektor dalšího vzdělávání (Osvědčení o získání profesní kvalifikace, kurz s akreditací MŠMT)

VŠ: Univerzita v Bernu/Švýcarsko, Filozofická fakulta, titul M.A.