Přeskočit na obsah
Domů » Veronika Fedorková

Veronika Fedorková

Veronika Fedorková

O mně:

Jsem fyzioterapeutka a Trenér – Specialista SPS-M 1. stupně ( starší název SM system). Od roku 2017 pracuju v oblasti rehabilitace. Během mé praxe jsem se setkala s klienty s různými obtížemi, nejčastěji ale přicházejí s bolestí zad. Příčinou je mnohdy špatný stereotyp pohybu, neadekvátní přetěžování svalů zad a páteře. Mnoha lidem z mého okolí pomohlo cvičení SM systém. Po absolvovaní základního kurzu mě metoda velice oslovila a pokračovala jsem v dalších kurzech. V současnosti vedu skupinové cvičení pro začátečníky i pokročilé v centru SPS v Praze Mudr. Richarda Smíška.

V Yoga Bliss Studiu vedu skupinové a individuální lekce cvičení metody SPS. Těším se na Vás na mých lekcích.

Mé lekce:

Medota SPS je komplexní metoda cvičení pro prevenci i léčbu poruch páteře. Cvičí se se speciálně navrženými elastickými lany. Při cvičení stojíme nebo sedíme v závislosti od možnosti cvičence. Cviky mají stabilizační, protahovací a mobilizační složku, díky čemu se svaly prokrví, protáhnou i posílí. Jedná se o komplexní cvičení, kdy zapojíte celé své tělo. Cílem je aktivace spirálních svalových řetězců těla, které nám stabilizují pohyb, nacvičíme správnou koordinaci a stabilizaci chůze, zapracujeme na optimálních pohybových vzorech do každodenního života.

Metoda naučí své cvičence víc vnímat svoje tělo. Základní sestava se skládá z 11 cviků, sestava do fitnessu obsahuje 40 cviků. Pravidelným cvičením se všechny naučené stereotypy pohybů zautomatizují a převedou i do běžného každodenního života.

Cvičit můžou všichni, bez rozdílů věku, fyzické kondice. Je vhodné i pro těhotné a maminky po porodu.

Vzdělání a kurzy:

 • Kurzy metody SPS – spirální stabilizace páteře:
  • Úvod do metody SPS-M A,B,C,D, Ing. Eva Kozelková, 1. 2020
  • Bederní, hrudní a krční páteř  A,B,C,D, Mudr. Vladimír Štaffa, Mgr.     Gabriela Konečná, 2. 2020
  • Svalové řetězce A,B, Mudr. Richard Smíšek 6. 2020
  • Skoliózy A, Mudr. Richard Smíšek 6. 2020
 • Diagnostika a terapie ramenního kloubu, dr Bartosz Rutowicz, PhD, PT, MDT, Mgr. Seweryn Krzywoń, 9. 2019
 • Jak na poruchy dýchání – plicní rehabilitace,  Mgr. Kateřina Neumannová  Ph.D., 6. 2019
 • Senzomotorická stimulace – 1. část, PhDr. Alena HERBENOVÁ, 10.2017
 • Senzomotorická stimulace – vývoj metodiky, aplikace nových principů stabilizace páteře – 2. část, PhDr. Alena HERBENOVÁ, 04.2018

VŠ: UPJŠ KE, Lékařská fakulta, obor fyzioterapie, titul Bc. 2016