Přeskočit na obsah
Magdaléna Nguyen
 
Jako bychom byly dvě – Magda a Léna. Jedna bez druhé nemůžeme existovat. Magda, která vědomě a s radostí používá slova duše, nitro, Vesmír, očista, mysl, souznění, pokora, láska a zbožňuje jejich podstatu, snaží se ji žít a prožít, někdy více, někdy méně úspěšně. A Léna? Léna miluje jaro, léto, podzim i zimu. Vlastnoručně balené cigarety, vůni i chuť kávy. Dát si víno uprostřed dne a to, že kdykoli se dostane k jukeboxu, jako první song si pustí Eagles a jejich Hotel California.
 
Jóga je pro mě tohle všechno. Já, Magdaléna, v napojení na sebe, na druhé. My v asánách na jógamatkách, ale hlavně mimo ně.
 
Ve svých lekcích kladu důraz na individuální přístup. Pohyb by pro každého z nás měla být radost. Jóga pohybu našeho těla přináší uvědomělost, procítěnost, stabilitu, zároveň lehkost. Navrací nás k naší podstatě, kterou je naše obyčejná lidskost. Mé lekce střídají dynamiku s jemností. Nezáleží na výkonu, ale na radosti z pohybu. Cílem lekcí je cítit naše tělo, vnímat ho jako nedílnou součást nás samých, být upřímní sami k sobě, respektovat naše tělesné limity a rozumně s nimi nakládat.