Kristýna Vacková

Kristýna Vacková - lektorka momentálně na cestách

 

O mně:

Jsem trošku střelená holka původem z Plzně, která byla odjakživa hodně fyzicky akční. Odmalička jsem se věnovala baletu a modernímu tanci. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu. Možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Jóga mi postupně mění život k lepšímu , učím se velké pokoře, pochopení a respektu a schopnosti vidět věci v širších souvislostech. Navíc jóga spojuje lidi a místa a i díky ní jsem v minulosti měla šanci propojit jógu s mojí další vášní cestováním. Vždy jsem chtěla cestovat po světě, což se mi před pár měsíci také povedlo, ale aktuální situace mě zavedla zpátky do Čech. Nicméně věřím, že vše se děje z nějakého důvodu a já mám tak šanci se s vámi seznámit v překrásném novém Bliss jóga studiu a předat vám, co jsem doposud načerpala.

Mé lekce: ashtanga jóga, vinyasa jóga, hatha a  jin jóga

Máte rádi dynamičtější styly jógy, kdy se pořádně zapotíte, zahřejete tělo? Ashtanga jóga je ucelený systém jógových pozic (ásán), které mají za úkol uzdravit naše tělo a mysl. Ve většině pozic se drží pět dechů a poté se proplouvá do další pozice takzvanou vinyasou, propojením dechu a pohybu. Na hodinách power jógy kombinuji systém ashtangy vinyasy, kdy lekce plyne v dynamickém stylu, ale k tomu přidávám delší výdrže v pozicích na principu tradiční hatha jógy, aby studenti získali dostatek času na uvědomění si svého těla. Naučíme se zapojovat správně hluboký stabilizační systém a sílu středu, tak abychom se vyhli případným zraněním do budoucna. Každou hodinu začneme krátkou pranayamou a zakončíme relaxací , abychom si uchovali načerpanou sílu a flexibilitu.

Vzdělání jóga:

Můj první lektorský kurz (200 hodin) jsem absolvovala v Karma józe pod vedením Veroniky Carmanové a hned poté jsem měla šanci jet s Verunkou do indického Mysore za Acharyou Venkateshem, který se stal mým učitelem. Ponořila jsem se zde do tradiční Hatha jógy a letos v lednu jsem si v Atmavikase doplnila další lektorský kurz 300 hodin. Mimo Hathy se věnuji také ashtanze, která se v poslední době stává mojí hlavní praxí. Vzhledem k tomu, že v každém jógovém stylu se snažím držet indické tradice, praktikuji autorizovanými učiteli KPJAYI. Ze zahraničních učitelů mě inspirovali zejména Eva Zikis, Dylan Bernstein a Lisa Ogletree. V Čechách patří velké díky Denise Sengerové, jíž mám momentálně čest asistovat při ranním Mysore. Jako doplnění k mé jangové praxi, jsem zvolila yin jógu a absolvovala základní kurz jinových pozic a jejich zdravotních účinků na tělo a mysl v propojení s tradiční čínskou medicínou.